فهرست شاتوب
منوی کاربری
پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام
زمان مطالعه: 10 دقیقه
یونس زارعی
09:00
31/01/1400

پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام

ما می خواهیم پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. اما چرا اینستاگرام؟

دسته بندی: ،

ما می خواهیم پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. اما چرا اینستاگرام؟ دنیای ما روز به روز به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کند، با گذشت زمان فروشگاه های آنلاین جای سوپرمارکت ها و فروشگاه های سنتی را خواهند گرفت.

البته داشتن پرفروش ترین محصولات اینترنتی ، شرط کافی برای دستیابی به درآمد بالا نیست. استفاده صحیح از هشتگ ، کیفیت ارسال ها ، زمانی که با مخاطب می گذرانید و به طور کلی رعایت اصول کسب و کار در اینستاگرام از دیگر عواملی هستند که به اندازه نوع کالای مورد نظر شما اهمیت دارند.

پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام

محصولات پرفروش در اینستاگرام کدامند؟

شاید اگر می خواهید در اینستاگرام بگردید و در صفحات فروش محصولات خرید کنید، هرگز پاسخ این سوال را پیدا نکنید! زیرا اکنون ، از کیف و کفش گرفته تا تعمیر لودر و تراکتور ، همه نوع صفحه فروش اینستاگرام را دارند.

قبل از اینکه ببینیم کدام موارد در اینستاگرام بیشترین فروش را دارند. بیایید نگاهی آماری به اینستاگرام بیندازیم. برای فهمیدن اینکه چرا اینستاگرام یکی از بهترین سیستم عامل های فروش آنلاین است؟

آمار رفتار کاربران در اینستاگرام

در حال حاضر ، اینستاگرام برای کسب و کار اینترنتی  به فروشگاهی تمام عیار برای فروش انواع محصولات و خدمات ، چه در ایران و چه در خارج از کشور تبدیل شده است. آماری که در زیر می خوانید این موضوع را تأیید می کند:

 • 90٪ از کاربران اینستاگرام حداقل یک برند را در این شبکه اجتماعی دنبال می کنند.
 • 36 درصد از افراد برای تحقیق درباره محصولات یا خدمات جدید از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • 50٪ از کاربران اینستاگرام پس از دیدن برندب در اینستاگرام ، علاقه بیشتری به آن پیدا می کنند.
 • 80٪ کاربران این شبکه اجتماعی می گویند که Instagram هنگام تصمیم گیری برای خرید محصول یا خدمات به آنها کمک می کند.
 • طبق آخرین آمار سال 1399 تعداد کاربران ایرانی اینستاگرام 47 میلیون نفر است! این بدان معناست که حدود 60 درصد ایرانیان در این شبکه اجتماعی حضور دارند.
 • برنامه محبوب اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد.
 • روزانه 500 میلیون نفر از داستان گویی در اینستاگرام استفاده می کنند. یک سوم این آمار صفحات تجاری است.
 • ماهانه 130 میلیون خرید اینترنتی ثبت شده توسط اینستاگرام انجام می شود.
 • 11٪ از کاربران اینستاگرام عادت به خرید از صفحات اینستاگرام دارند.
 • 71٪ از مشاغل آمریکایی از اینستاگرام برای رشد تجارت خود استفاده می کنند.
 • 70٪ هشتگ های اینستاگرام مربوط به مارک های تجاری و صفحات اینستاگرام است.
 • هشتاد و سه درصد کاربران می گویند که از اینستاگرام برای یافتن محصولات مورد نظر خود استفاده می کنند و تصمیم می گیرند که آن را بخرند یا نخرند.
 • مارک های تجاری در اینستاگرام 4 برابر بیشتر از فیس بوک با کاربران خود تعامل دارند.
 • اینستاگرام با ارائه امکاناتی مانند برچسب خرید ، فاصله فروشنده و مشتری را به حداقل می رساند. اکنون مشتریان شما می توانند کل مراحل خرید را در اینستاگرام انجام دهند.
 • ابتدا آنها در اینستاگرام به دنبال محصول مورد نظر خود می گردند. سپس خصوصیات مختلف آن را بررسی و ارزیابی می کنند. و سپس مقایسه کنید. و در پایان آنها تصمیم به خرید آن می گیرند.
 • بازاریاب های تجاری می توانند در تمام این مراحل تغییر ایجاد کنند و مخاطبان زیادی را به خود جلب می کنند.
 • بازاریابی اینترنتی اکنون بدون فرصت و انتخاب است. و این یک ضرورت مهم برای هر شغلی است.
 • طبق تحقیقات تا سال 2030 ، طی ده سال آینده ، 90٪ خریدها بصورت آنلاین انجام می شود.

با در نظر داشتن این موضوع ، منطقی است که شما نیز مانند میلیون ها نفر دیگر می توانید محصولات خود را در این بستر بفروشید و پول بدست آورید. اما چه محصولی را بفروشیم؟

نیاز بازار را کشف کنید

Google Trend یکی از محبوب ترین ابزارهایی است که می تواند به شما در شناسایی نیازهای بازار و یافتن محصولاتی با تقاضای زیاد کمک کند. با استفاده از این ابزار می توانید حجم جستجوی کلمات و عبارات مختلف را مقایسه کنید.

برای درک بهتر این موضوع ، به تصویر زیر نگاه کنید:

نیاز بازار

نمودارهای Google Trend را تجزیه و تحلیل کنید تا محصولات پرفروش اینستاگرام را پیدا کنید. نمودار آبی محبوبیت کلمه “بازاریابی” و نمودار قرمز محبوبیت کلمه “بازاریابی اینترنتی” در سال گذشته را نشان می دهد. می بینید که محبوبیت کلمه “بازاریابی” نسبت به “بازاریابی اینترنتی” به طور قابل توجهی متفاوت است.

تجزیه و تحلیل این نمودار به ما ایده می دهد که در کدام ماه های سال می توانیم روی فروش کدام یک از محصولات خود تمرکز کنیم. کار با آن نیز بسیار آسان است. فقط آدرس Google trend را وارد کنید و یکی از عبارات مورد نظر خود را در کادر زیر تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

اکنون زمان وارد کردن کلمه دیگری است که می خواهید حجم جستجو را با اولین عبارت مقایسه کنید. شما می توانید حداکثر 5 کلمه جستجو را مقایسه کنید. اکنون زمان آنالیز نمودار و تصمیم گیری برای ادامه کار است.

توجه داشته باشید که اعداد نشان داده شده در نمودار از 0 تا 100 است و شما فقط می توانید میزان محبوبیت عبارات مختلف را با استفاده از آنها اندازه گیری کنید. کار با این ابزار به هیچ وجه دشوار نیست.

البته به خاطر داشته باشید که عوامل زیادی در بازار ایران بر خرید مردم تأثیرگذار است. بنابراین اولین قدم شناخت کامل بازار است که می تواند به استراتژی فروش شما کمک کند و Google Trend فقط می تواند به عنوان یک ابزار مورد استفاده قرار گیرد.

میزان اهمیت اینستاگرام در ایران

حدود 42٪ از جمعیت ایران در این شبکه حضور دارند. با ترکیب آمار جهانی و داخلی می توان تحلیل کرد که یکی از بهترین و البته ارزان ترین راه های فروش محصولات در حال حاضر فروش در اینستاگرام است. اما سوال اینجاست که پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام کدامند؟

پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام

با گفتن این موارد ، دریافتیم که اینستاگرام یکی از بهترین سیستم ها برای شروع و رشد یک تجارت اینترنتی است.

نگاهی به فعالیت مشاغل خصوصی در شبکه های اجتماعی در اکثر کشورها نشان می دهد ، صرف نظر از نام کشورها ، برخی از محصولات عمومی از پرفروش ترین محصولات اینستاگرام هستند.

اما تفاوت های فرهنگی ، جغرافیایی و اجتماعی هر کشور نیز در این زمینه تأثیر دارد. با توجه به تجربه جهانی و ایرانی ، ما به برخی از محصولات پرفروش مراجعه می کنیم. اما بد نیست بدانید که عوامل دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که در پایان به بررسی آنها خواهیم پرداخت. اکنون می خواهیم نگاهی به پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام بیندازیم.

فروش لباس و پوشاک در اینستاگرام

1.فروش لباس و پوشاک در اینستاگرام

جامعه جهانی با سرعت باورنکردنی به سمت مد می رود. و این باعث می شود که لباس یکی از پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام باشد. اثبات این امر می تواند هشتگ #مد و فشن باشد که فقط بیش از 830 میلیون پست در اینستاگرام دارد. پتانسیل فروش لباس از طریق شبکه های اجتماعی در اینستاگرام به حدی است که حتی خواننده مشهور آمریکایی ، جاستین بیبر ، برند فروش خانه قرعه کشی را برای فروش لباس در اینستاگرام راه اندازی کرده است.

راه اندازی صفحه فروش لباس در اینستاگرام یکی از محبوب ترین روند فروش محصولات در این شبکه اجتماعی است. دو دلیل اصلی برای این وجود دارد. اول اینکه ، زنان بخش قابل توجهی از مصرف کنندگان را تشکیل می دهند.

این گروه از مشتریان علاقه زیادی به وب گردی و دیدن طرح ها و انواع مختلف لباس دارند. تجزیه و تحلیل رفتار خرید زنان و مردان هنگام خرید کالا در بازار واقعی نیز این را نشان می دهد. در اینجا زنان برخلاف مردان هنگام خرید بیشتر به بررسی و ارزیابی محصول توجه می کنند. اینستاگرام به آنها اجازه می دهد انواع و مدل های مختلف لباس را با کمترین دردسر مرور کنند.

اما جدا از این موضوع ، نباید فراموش کرد که لباس یکی از محصولاتی است که تصاویر و عکس ها نقش تعیین کننده ای در ارائه آن به بیننده دارند. در حالی که برخی از محصولات دیگر اینگونه نیستند. البته بهتر است در این شبکه اجتماعی فقط یک یا چند محصول محدود را برای فروش انتخاب کنید. از جمله محصولات پرفروش در اینستاگرام می توان به فروش روسری، لباس مجلسی زنانه ، لباس راحتی ، لباس خواب ، لباس عروس و برخی از این محصولات اشاره کرد.

2.فروش کیف و کفش در اینستاگرام

کیف و کفش یکی از پرفروش ترین محصولات اینستاگرام در سراسر جهان است زیرا شما می توانید با قرار دادن عکس در اینستاگرام ، طرح ، رنگ ، الگو و حتی کیفیت کیف و کفش خود را به راحتی نمایش دهید. و در زیرنویس پست ها ، اطلاعاتی مانند اندازه و قیمت کیف و کفش خود را در اختیار کاربران قرار دهید.

هر مدل بازار و مشتریان خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، فروش کیف های زنانه بیشتر از کیف های مردانه است. کفش های ورزشی و کفش های کتانی طرفداران خود را دارند که باید هنگام راه اندازی صفحه فروش اینستاگرام به خاطر داشته باشید.

کیف و کفش یکی از مهمترین نیازهای مد زنان و مردان است. و بیشتر مردم ، به ویژه خانم ها ، هزینه های زیادی را صرف کیف و کفش می کنند. اگر قصد فروش کیف و کفش در اینستاگرام را دارید ، بهتر است هدفمند عمل کنید و ابتدا بازار هدف را انتخاب کنید.

محصولات ارایشی

3.فروش لوازم های آرایشی در اینستاگرام

خانم ها تمایلات زیادی برای زیباتر به نظر رسیدن دارند. و آنها تمایل دارند با چهره ای زیبا و جذاب در جمع ظاهر شوند. این خانم ها با استفاده از انواع لوازم آرایشی به زیبایی خود کمک می کنند.

لوازم آرایشی باعث افزایش عزت نفس در افراد می شوند و این باعث می شود که آنها همیشه در جامعه احساس زیبایی و جذابیت کنند، بنابراین جای تعجب نیست که لوازم آرایشی از پرفروش ترین محصولات اینستاگرام هستند. همچنین 300 میلیون پست در آرایش، وجود دارد که اهمیت ان را نشان می دهد.

در اینجا فروشندگان سعی می کنند کالای خاصی را انتخاب و سرمایه گذاری کنند. به عنوان مثال ، در این زمینه مواردی مانند فروش لاک ناخن در اینستاگرام ، فروش رژ لب ، پودرهای مختلف و مواد آرایشی از ترندهای محبوب است.

علاوه بر این ، فروش عطر ، ادکلن و اسپری های معطر نیز در همین راستا است. علاوه بر این ، برخی از فعالان این حوزه به دنبال راه های دیگری برای درآمدزایی بوده اند. این روش ها شامل تجربیات آرایش اینستاگرام ، آموزش آرایش اینستاگرام و موارد دیگر است.

4.فروش لوازم دکوری

دکوراسیون منزل و لوازم جانبی خارق العاده از عناصر اساسی هر دکوراسیون هستند. در واقع ، بدون آنها خانه هرگز زیبا و متعادل نخواهد بود. لوازم تزئینی دقیقاً مانند ادویه جات هستند که در صورت استفاده ، زیبایی خانه را بیشتر خواهیم کرد.

اما لوازم تزئینی و پیشرفته با طرح های مختلفی تولید می شوند و یافتن مدل های خاص در بازار می تواند کاری دلهره آور باشد. این مورد موجب افزایش علاقه بسیاری از کاربران در صفحات اینستاگرام شد که لوازم جانبی و دکوراسیون منزل را به فروش می رساندند.

هدف بسیاری از کاربران شرکت در شبکه های اجتماعی برای سرگرمی و تفریح ​​است. بنابراین ، مشاهده تصاویر اقلام تزئینی برای بسیاری از آنها نیز سرگرم کننده و جذاب است.

استقبال از محصولات تزئینی دلیل دیگری نیز دارد که شامل استفاده از آنها به عنوان هدیه برای دیگران است. البته راه اندازی صفحه هدیه در اینستاگرام یکی از محبوب ترین ترندهاست. در چنین صفحه ای ، علاوه بر لوازم تزئینی و پیشرفته ، می توانید محصولات دیگری را نیز بفروشید.

لوازم گوشی

5.فروش لوازم گوشی

برخی لوازم جانبی موبایل وجود دارد که یا کاربرد تزئینی بیشتری دارند یا برای خرید آنها نیازی به مراجعه به فروشگاه های فیزیکی و معتبر ندارید. دو محصول محبوب در این زمینه که طرفداران خوبی نیز در بازار اینستاگرام ایران دارند ، فروش قاب گوشی های هوشمند و همچنین هندزفری است.

جدا از قاب یا کاور ، هندزفری و کیف های مختلفش ایده های خوبی برای فروش در اینستاگرام هستند. هندزفری بی سیم یکی از پرفروش ترین دستگاه ها در این شبکه اجتماعی است. البته باید توجه داشت که محصولات باید از تنوع و زیبایی لازم برخوردار باشند. تا بتوانید توجه مخاطبان خود را به خود جلب کنید.

6.فروش لوازم خانگی

لوازم خانگی انواع مختلفی دارد ، از یخچال های چند میلیون دلاری گرفته تا توالت های قابلمه و قابلمه. برخی از انواع لوازم خانگی می توانند در اینستاگرام فروش خوبی داشته باشند.

معمولاً انواع مختلفی که قیمت پایین تری دارند و مشتری هنگام خرید بیشتر به زیبایی و طراحی جذاب توجه می کند نمونه های مناسبی برای فروش در اینستاگرام هستند.

7.فروش ساعت مچی

ساعت مچی برای ظاهر شیک و زیبا بسیارعالی است. با انتخاب ساعت مناسب می توانید توجه دیگران را به خود جلب کنید. قیمت ، مارک و طراحی ساعت سیاستمدار قدرتمندی مانند پوتین (رئیس جمهور روسیه) مدت هاست مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

#ساعت_مچی با بیش از 25 میلیون پست و #ساعت با بیش از 4 میلیون پست محبوبیت ساعت ها را در بین کاربران اینستاگرام نشان می دهد.

این نوع از ساعت های مچی محصولی است که مورد استقبال همه افراد اعم از نوجوانان ، جوانان ، مردان و زنان قرار دارد که پایه اصلی کاربران اینستاگرام هستند. ساعت ها انواع و مدل های مختلفی دارند که شامل ساعت های لوکس ، ساعت های دخترانه و زنانه و ساعت های ارزان قیمت و فانتزی و… است.

علاوه بر این ، هنر عکاسی و نحوه قرارگیری تصاویر و عکس ها نیز نقشی اساسی در فروش محصولات ساعت مچی دارند.

8.فروش صنایع دستی

ممکن است فکر کنید این محصولات را می توانید در بخش محصولات تزئینی و خانگی پیدا کنید. اما از آنجا که این دو دسته متفاوت هستند ، تصمیم گرفتیم جداگانه به آنها نگاه کنیم.

خوشبختانه امروز این پلتفرم برای هنرمندانی در نظر گرفته شده است که می توانند با به اشتراک گذاری هنرهای دستی در اینستاگرام ، دسته بندی خاص خود را بفروشند. این موضوع یک مزیت خوب دارد، زیرا هنرمندان می توانند صنایع دستی را در خانه های شخصی تولید کنند.

اگر توجه کرده باشید ، پیچ هایی دیده اید که می توانند با ساختن وسایل تزئینی یا سنتی در هر شهری درآمد قابل قبولی داشته باشند. یا مثلاً ساخت شمع های معطر و زیبا به اشکال مختلف مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این شمع ها به گونه ای طراحی شده اند که در هیچ فروشگاه یا مارک خاصی قابل مشاهده نیستند. زیرا برگرفته از خلاقیت و هنر شخصی انسان های هنرمند است.

لباس و ظروف سفالی و محلی از محبوب ترین نمونه های فروش در اینستاگرام است. اما صنایع دستی محدود به محصولات محلی نیست. افراد زیادی هستند که با هنر و سلیقه خود محصولات مختلفی را با دست تولید می کنند.

9. فروش خودرو

افراد معمولاً این کار را به دو روش انجام می دهند. برخی از آنها در حال راه اندازی صفحه فروش خودرو هستند و به نوعی واسطه ای بین خریداران و فروشندگان هستند.

آنها با جذب فالوور و اصطلاحاً بالا بردن صفحه خود ، آن را به محلی برای خرید و فروش اتومبیل و ارتباط فروشندگان با خریداران تبدیل می کنند. این صفحات معمولاً با درج آگهی های فروش خودرو درآمد کسب می کنند و سود بالایی نیز دارند.

اما روش دیگر خرید و فروش خودرو در اینستاگرام انجام آن بصورت حضوری و مستقیم است که البته مناسب تر برای فروشندگان خودرو است.

10.  فروش حیوانات خانگی

برخی از افراد برای سرگرمی و همچنین فرار از تنهایی یا علاقه خاص خود به حیوانات ، ترجیح می دهند یک یا چند حییوان خانگی داشته باشند.

امروزه حیوانات خانگی یکی از پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام هستند. باید بتوان با تصاویر و فیلم های با کیفیت خریداران و فروشندگان را ترغیب به بازدید از سایت کرد.

در میان حیوانات خانگی ، برخی محبوبیت بیشتری نسبت به دیگران دارند. یکی از آنها فروش سگ های خانگی در اینستاگرام است. حیوانات خانگی انواع مختلفی دارند و به خصوص در شهرهای شلوغ مورد پسند بسیاری از افراد هستند. همچنین فروش جوجه های رنگی می تواند ایده خوبی باشد.

حیوانات پر فروش شامل سگ ، گربه ، همستر،  پرندگان مختلف و اخیراً حیواناتی مانند روباه ، جوجه تیغی و حتی راسو و آفتاب پرست می باشد.

11.  فروش مواد غدایی

شما می توانید روی فروش تنقلات مانند میوه های خشک ، مربا یا کیک های خانگی حساب کنید. برای جلب اعتماد بیشتر در پشت صحنه و مراحل آماده سازی می توانید تصاویر یا فیلم ها را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

با انتشار ویدیوهای باکیفیت یا موکبانگ از غذاها و تنقلات، می توانید کاربر را به خرید این نوع از مواد غذایی ترغیب کنید، در قدم بعدی باید کیفیت محصول را به مخاطب ثابت کنید تا خرید را از پیج شما انجام دهند.

متن پایانی:

هم اکنون با پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام در سال 2021 آشنا شدید. به نظر شما پرفروش ترین کالاهای اینستاگرام کدام است؟ اگر کالای پرفروش تری وجود دارد، با ما از طریق کامنت، در میان بزارید تا در بین لیست یازده عددی قرار دهیم.

برچسب ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code