فهرست شاتوب
منوی کاربری
کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه
زمان مطالعه: 10 دقیقه
یونس زارعی
14:02
19/03/1399

راه اندازی کسب و کار اینترنتی 0 تا 100 بدون کوچکترین سرمایه

کسب و کار اینترنتی با پیشرفت روزافزونشش اقتصاد جهان را درآینده نزدیکی به دست خواهد گرفت و تقریبا هر موضوعی قابلیت تبدیل شدن به یک کسب و کاراینترنتی پردرآمد

دسته بندی:

آیا تا به حال شده ایده ای برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید اما به علت نداشتن سرمایه اولیه از انجام آن چشم پوشی کرده باشید؟ آیا علاقمند به داشتن درآمدهای میلیونی بدون داشتن سرمایه هنگفت هستید؟ کسب و کار اینترنتی همه ی آن چیزی می باشد که شما را به اهداف اقتصادی که در سر می پرورانید، خواهد رساند. کسب و کار اینترنتی راه های زیادی را پیش روی شما می گذارد تا با کمترین هزینه، بیشترین بهره برداری را داشته باشید. یک درآمد اینترنتی عالی زمانی برای شما ایجاد می شود که شیوه صحیح راه اندازی کسب و کار اینترنتی را بدانید. شاید در بسیاری از سایت ها و جستوجوهای اینترنتی خود مشاهده کرده باشید که پکیج های آموزشی مختلف تحت عنوان کسب درآمد اینترنتی در کوتاه ترین زمان یا کسب و کار اینترنتی خود را یک شبه بسازید؛ باید گفت که ایجاد یک کسب و کاری که در بستر اینترنت پاسخگو باشد نیاز به تلاش و صبر و حوصله داشته و باید به طور مستمر در وب سایت و فروشگاه اینترنتی خود به فعالیت بپردازید تا مخاطبان خود را پیدا کرده و آنها را به مشتریان خود تبدیل کنید. اما ادعاهایی مانند راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون نیاز به سرمایه و امثال اینها کاملا حقیقت داشته و امکان پذیر می باشد.

قدمت کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی جزء مشاغل نو ظهور می باشد که در سالهای اخیر با توجه به امکاناتی که به شبکه های دیجیتال افزوده شده است، اشتیاق افراد برای پیوستن به این سبک از کسب و کار بیشتر شده است. شاید متوجه شده باشید که بعضی از مشاغل و بسترهای شغلی بعد از مدتی کاملا اشباع شده و ورود به آن حوزه تقریبا غیر ممکن خواهد شد.

اما کسب و کار اینترنتی یک پلتفرم کاملا انعطاف پذیر می باشد که هیچ گونه محدودیتاز نظر سن و جنسیت نداشته و به علت نو ظهور بودن آن برای بسیاری از افراد فضای پیشرفت وجود دارد. اگر بخواهیم با عدد و رقم صحبت کنیم، کتر از ده سال می باشد که مشاغل اینترنتی ظهور کرده اند و شاید در سه سال اخیر منحنی رشد کسب و کار اینترنتی سیر صعودی داشته است که این امر نشان دهنده ی آینده ی شغلی بسیاری از افراد خواهد بود. بسیاری معتقدند که در آینده تمامی مشاغل به سمت فضای دیجیتال و اینترنت خواهد رفت و تمامی فروشگاه های سنتی که امروز شاهد آن هستیم به فروشگاه های اینترنتی تغییر کاربری خواهند داد.

قدمت کسب و کار اینترنتی

چرا باید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

شاید برای بسیاری از کسانی که درآمد دارند و به عنوان کارمند در یک شرکت خصوصی یا ارگان دولتی مشغول به کار هستند؛ این سوال مطرح شود که چرا باید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که باتوجه به شرایط بد اقتصادی در آینده نزدیک حقوق کارمندی به هیچ عنوان پاسخگوی هزینه های زندگی نخواهد بود و بسیاری از شرکت های خصوصی به سوی ورشکستگی خواهند رفت و مجبور به تعدیل نیرو خواهند شد که باعث می شود بسیاری از افرادی که الان شاغل هستند در آینده هیچ گونه منبع درآمدی نداشته باشند.

کسب و کار اینترنتی باتوجه به هزینه ی بسیاری پایینی که برای مالک دارد برای بسیاری از اقشار جامعه مانند: دانشجویان، دانش آموزان، زنان خانه دار، کارمندان و هر کسی که از کار کردن با حقوق پایین و یا کار کردن برای دیگران به ستوه آمده اند می توان مناسب باشد. کسب و کار اینترنتی حتی برای کسانی که هم اکنون یک کسب و کار کوچک آفلاین دارند نیز بسیار مناسب می باشد. در آینده خیلی نزدیک تمامی افراد که مشتری کسب و کارهای مختلف می باشند به فروشگاه های اینترنتی جذب خواهند شد و از خدمات آنلاین استفاده خواهند کرد. پس اگر حتی مدیر یک کسب و کار هستید حتما به اینترنتی کردن آن و ارائه محصول و خدمات خود در فضای دیجیتال فکر کنید. فرض کنید شما یک تایپیست حرفه ای هستید و برای این منظور یک مغازه جهت ارائه خدمات به مشتریان اجاره کرده اید؛ در صورتی که در فضای دیجیتال و رسانه های اجتماعی حضور و فعالیتی نداشته باشید، مشتریان شما از محله و نهایتا شهر شما خواهد بود. اما اگر این خدمات را در فضای دیجیتال ارائه کنید، به عنوان مثال شما در تبریز هستید اما مشتریانی از تهران، مشهد و اقصی نقاط ایران خواهید داشت.

یکی دیگر از عللی که باید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید این است که بسیاری از هزینه های یک کسب و کار سنتی را نخواهید داشت. فقط کافیست یک سایت اینترنتی داشته باشید و در آن به تبلیغ محصول و خدمات خود بپردازید و نگرانی اجاره مغازه را نداشته باشید. و بسیاری از هزینه های جانبی مانند حمل و نقل و استهلاک خودروی خود را به طور کامل حذف می کنید.

رشد کسب و کار

چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم

همانطور که راه اندازی کسب و کارهای سنتی احتیاج به یک سری تمهیدات و اصطلاحا مواد اولیه دارد برای راه اندازی کسب کار اینترنتی نیز، به مواد اولیه نیاز دارید که البته بر خلاف کسب و کار سنتی هزینه بر نمی باشد. مواد اولیه راه اندازی کسب و کار اینترنتی ساخت یک وب سایت و یا یک شبکه مجازی متناسب با نوع کسب و کار شما می باشد. کسب و کار اینترنتی بدون سایت مانند یک شرکت خدمات ترجمه بدون مترجم می باشد.

برای فعالیت در اینترنت به عنوان یک کارآفرین در درجه اول باید خود را به مخاطب و جامعه هدف خود بشناسانید. بدون داشتن سایت عملا کسب و کار اینترنتی شما وجود خارجی ندارد و فروش اینترنتی نیز نخواهید داشت. اما نکته ی اصلی برای داشتن کسب و کار اینترنتی موفق داشتن یک برنامه ی تولید محصول و محتوا می باشد. داشتن برنامه برای کسب و کار باعث می شود در یک مسیر درست پیش بروید و مانع از صرف انرژی برای موضوعات متنوع و بی ربط بهم می شود. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد نمی توانند کسب و کار خود را در اینترنت به طور رایگان راه اندازی کنند، نداشتن یک برنامه و اصول کاری مناسب می باشد. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم به این معنی که زمینه کاری مشخصی ندارند و تنها به دنبال آن هستند که با هزینه کردن برای تبلیغات همه ی مخاطبان را جذب کنند که این کار تقریبا غیر ممکن و بیهوده ای می باشد. کسب و کار اینترنتی درست مانند سایر مشاغل معمولی احتیاج به تلاش و گذاشتن وقت و انرژی دارد و همانطور که در کسب و کارهای فعلی نمی توانیید در تمامی حوزه متخصص شوید در فضای دیجیتال و کسب و کارهای اینترنتی همینطور می باشد.

شما نمی توانیید سایتی را راه اندازی کنید که علاوه برای خدمات تولد به فروش قطعات ماشین های سنگین به صورت اینترنتی نیز ارائه دهد. در صورتی می توانیید سایت چند منظوره راه اندازی کنید که جنس مخاطبان متفاوت نباشد؛ به عنوان مثال یک سایتی دارید که علاوه بر خدمات تولد کودکانه، اسباب بازی برای کودکان نیز برای فروش دارد.

شناسایی مخاطب

یکی دیگر از مواردی که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بسیار مهم می باشد، انتخاب بستر اینترنتی مناسب می باشد. بسیاری از افراد زمانی که از کسب و کار اینترنتی صحبت می شود، واژه اینستاگرام در ذهنشان نقش می بندد. در صورتی که بسیاری از مشاغل اینترنتی پر درآمد هستند که اصلا در اینستاگرام حضور ندارند و تنها دلیل آنها، عدم حضور مخاطبانشان در  شبکه های اینستاگرامی می باشد. به عنوان مدیر یک کسب و کار اینترنتی باید مخاطبان خود را بشناسید و بفهمید که در کجا حضور دارند تا بتوانید بهتر خود را در معرض نمایش آنها بگذارید. برای این کار باید نوع کسب و کار خود را مشخص کنید.  دو نوع کسب و کار بیشتر وجود ندارد: کسب و کاری که به مشتری میفروشد و کسب و کاری که به افراد متخصص خدمات می دهد؛ زمانی که توانستید این موضوع را در کسب و کار خود مشخص کنید، می توانید بستر مناسب خود را پیدا کرده و کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید و به تبلیغات برای مخاطبان خود بپردازید.

معرفی بسترهای مختلف برای کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کار اینترنتی نیاز به یک بستر برای رشد و معرفی به مخاطب دارد. تمامی محصولات اینترنتی برای اینکه به فروش برسند باید به مخاطب به شکل صحیحی معرفی بشوند. سایت ها و اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که شما می توانید با توجه به نوع کسب و کارتان یک یا چندتا از آنها را برای فعالیت های کسب و کارتان انتخاب کنید.

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردم تنها بستر کسب و کار اینترنتی اینستاگرام نیست. سایت های اینترنتی که می توانید رایگان محصولات اینترنتی خود را در آنجا به فروش برسانید کم نیستند. حتی لازم نیست برای راه اندازی سایت خود کد نویسی بلد باشید و یا هزینه های زیادی را صرف طراحی سایت کنید. سیستم هایی مانند وردپرس و بلاگفا به صورت کاملا رایگان این فضا را در اختیار شما قرار خواهند داد. تمامی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، توییت، فیس بوک همگی به طور کاملا رایگان در اختیار شما قرار دارند و شما می توانید از خدمات آنها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودتان استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی

اینکه کدام برای شما مناسب است کاملا به مخاطبان محصول شما بستگی دارد و باید این نکته را هم اضافه کنیم که مخاطبان را شما تعیین نمی کنید بلکه نوع و کیفیت محصول شما تعیین کننده ی گروه مخاطبان شما می باشد. بزارین با یه مثال بیشتر توضیح بدم، فرض کنیم شما مسئول تبلیغ سایت چی توز هستین و بودجه ای در اختیار شما قرار دادن و قرار این سرمایه صرف تبلیغات شود و بازخوردی که انتظار دارن، اینکه حداقل ۲۰ درصد افزایش فروش داشته باشند؛ خب شما به عنوان یک مدیر تبلیغات و تولید محتوا باید مخاطبان خود را بشناسید و بدانید که در چه مکان هایی حضور دارند. در این مورد هم تبلیغات آنلاین پاسخگو می باشد و هم تبلیغات آفلاین که نمونه ی بارز آن بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر می باشد. تبلیغات اینستاگرامی هم می تواند گزینه بسیار خوبی برای معرفی محصولات جدید در قالب انیمیشن های کوتاه یک دقیقه ای باشد.

اما حالا فرض کنیم شما یک صنعتگر هستین و قطعه ای تولید می کنید که افرادی که در یک حرفه خاص فعالیت می کنند از این قطعه استفاده می کنند، شاید از هر هزار نفر یک نفر به این قطعه احتیاج داشته باشد. پس صرف هزینه های هنگفت برای بیلبوردهای تبلیغاتی کار کاملا بیهوده ای می باشد و فضاهایی مانند اینستاگرام مناسب شما نخواهد بود. می توان در فضاهای دیجیتال مانند لینکدین به معرفی کسب و کار خود بپردازید و فروش اینترنتی خوبی داشته باشید، البته داشتن یک سایت وردپرسی نیز می تواند در شرد کسب و کار اینترنتی شما بسیار مفید واقع شود.

روشهایی برای کاهش هزینه ها

کسب و کار اینترنتی به جزء هزینه هایی که برای خرید بسته های اینترنتی صرف می کنید تقریبا هزینه ی دیگر ندارند. اما بعضی از کسب و کارها با وجود اینترنتی بودن کمی هزینه بر هستند که یکی از دلایل آن را می توان نیاز به تبلیغ برای جذب فالوئر و مخاطب می باشد. با استفاده از ترفندهای مناسب می توانید بخشی از این هزینه ها را کاهش دهید و نیاز خود را به تبلیغات کمتر کنید. نوع بستر کسب و کار اینترنتی شما در نحوه ی تبلیغ شما بسیار تعیین کننده می باشد، اگر برای کسب و کار خود یک سایت اینترنتی طراحی کرده اید برگ برنده ی شما محتوا و مقالاتی می باشد که به طور روزانه یا هفتگی در سایت خود منتشر می کنید، در این حالت با استفاده از محتوای کاربر پسند و رعایت قوانین سئو باید سعی کنید در موتور جستوجوگر گوگل رتبه کسب کنید تا در جستوجوی های بیشتری دیده شوید. یا اگر در فضای اینستاگرام به فعالیت می پردازید باید از هشتگ های مناسب و مرتبط استفاده کرده و سعی در تولید محتوای ویروسی داشته باشید. محتوای ویروسی کاربر پسند بوده و کمتر کسی می تواند در مقابل اشتراک گذاری آن مقاومت کند که این اشتراک گذاری توسط سایرین باعث رشد پیج شما خواهد شد.

واقعا کسب و کار در اینترنت بدون هزینه می باشد؟

کسب و کار اینترنتی جزء مشاغلی می باشد که هیچ گونه سرمایه اولیه ای نمیخواد و برای داشتن کسب و کار خودتان کافیست مجهز به لب تاپ و یک مودم اینترنت باشید. اگر تجربه راه اندازی کسب و کارهای سنتی را داشته باشید یا از اطرافیان پرس و جو کنید به راحتی متوجه هزینه های سرسم آور و مشکلات بسیار آن خواهید شد. از هزینه های اجاره مغازه تا گرفتن مجوزهای لازم، همگی مشکلاتی می باشد که باید با آن دست و پنجه نرم کنید که پرسه های بسیار زمان بری می باشند در دنیایی که سرعت حرف اول را می زند. امروزه رشد کسب و کارهای اینترنتی به قدر افزایش داشته که نداشتن فروشگاه اینترنتی یا یک سایت ارائه دهنده خدمات مرتبط با کسب و کار یک ریسک بزرگ می باشد چراکه عدم وجود کسب و کارتان در فضای دیجیتال به این معناست که کسب و کار شما اصلا وجود خارجی ندارد. در اصل در پاسخ به سوال مطرح شده باید اینگونه پاسخ داد که نداشتن کسب و کار اینترنتی بسیار پر هزینه می باشد.

داشتن یک سایت برای کسب و کار اینترنتی بدون نیاز به کد نویسی

شاید بسیاری از افراد از ترس کد نویسی و یا هزینه بر بودن طراحی سایت و نداشتن آگاهی کافی در زمینه طراحی سایت از داشتن یک سایت برای کسب و کار اینترنتی صرف نظر کنند. اما استفاده از وردپرس و وبلاگ هایی که به طور رایگان در اختیار همه می باشد احتیاجی به کد نویسی نداشته و به راحتی می توانید سایت خود را طراحی کنید. بسیاری از سایت هایی که در اینترنت مشاهده می کنید با استفاده از وردپرس و بلاگ های مختلف ساخته شده اند که حتی یک خط هم برای آنها کد نویسی انجام نشده است. برای استفاده از وردپرس کافیست آن را کخ به صورت رایگان در اینترنت وجود دارد، دانلود کرده و یک دامنه که نسخه ی رایگان آن نیز وجود دارد برای سایت خود تهیه کنید. وردپرس قالب های آماده ای در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آنها می توانید ظاهر سایت خود را طراحی کنید. وبلاگ ها نیز به همین صورت می باشد و فقط کافیست در آنها ثبت نام کنید و نام وبلاگ خود را تعیین کنید، بلاگ ها هم مانند وردپرس قالب های آماده ای در اختیار شما قرار می دهند که به کمک آنها می توانید صفحه ی خود را طراحی کنید.

گسترش کسب و کار سنتی با بسترهای اینترنتی

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم؛ دنیای اقتصاد امروز به سمت اینترنتی شدن در حال پیشروی می باشد و در آینده دو نوع شغل بیشتر وجود ندارد: ۱.مشاغلی که الکترونیک هستند و در فضای دیجیتال فعالیت می کنند ۲.مشاغلی که دیگر وجود خارجی ندارند.

در پاراگراف های قبل توضیح دادیم که چرا باید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم و چگونه باید این کار را انجام دهیم. اما نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت می باشد، مدیرانی هستند که برای خودشان کسب و کارهای کوچک و بزرگی دست و پا کرده اند و درآمد خوبی دارند. این مشاغل که اصطلاحا به آنها کسب و کارهای سنتی نیز گفته می شود با تغییر عادات زندگی مردم خطر ورشکستگی و انقراض را خواهند داشت. شاید در گذشته فقط قشر جوان جامعه از خریدهای اینترنتی استفاده می کردند و افراد مسن تر همان شیوه سنتی را ترجیح می دادند. اما امروزه شاهد آن هستیم که که علاوه بر جوانان دهه های  ۶۰ و ۷۰، پدر مادر هایمان که از نسل دهه ۴۰ هستند عادات خود را تغییر داده و بیشتر نیازهای خود را در اینترنت جستوجو می کنند. شاید نسل ۴۰ و ۵۰ در شبکه های اجتماعی حضور نداشته باشند اما از موتورهای جستوجوگر مانند گوگل بسیار استفاده می کنند.

کسب و کار دیجیتالی

پس اگر کسب و کارهای سنتی که امروزه شاید درآمد قابل توجهی دارند و می خواهند در آینده نیز این درآمد را حفظ کنند، چاره ای جزء پیوستن به کسب و کار اینترنتی ندارند. کسانی که کسب و کار سنتی دارند راحت تر از افرادی که از صفر می خواهند بیزینس خود را آغاز کنند، می توانند به فضای دیجیتال وارد شوند و کسب و کار خود را ارتقاء بدهند. دلیل آن هم بسیار مشخص می باشد. کسب و کاری که بتواند، در بستری که با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند، مشتری جذب کند و درآمد داشته باشد؛ در فضای اینترنتی که این مشکلات به حداقل ممکن می رسد با سرعت بیشتری می تواند به درآمد زایی برسد. یکی از اصل های مهم در فروش اینترنتی و غیر اینترنتی جلب رضایت مشتری می باشد. تا زمانی که نتوانید اعتماد مشتری را بدست آورید هیچ فروشی صورت نخواهد گرفت؛ مشاغل سنتی مسلما این فرآیند را به خوبی انجام داده اند و زمانیکه وارد عرصه کسب و کار اینترنتی می شوند و محصولات و خدمات خود را در فضاهای اینترنتی به اشتراک می گذارند، مشتریان قدیمی آنها برگ برنده ایست که می تواند باعث جلب اعتماد مشتریان جدید شود.

اگر کسب و کاری دارید که توانسته اید رضایت مشتری را جلب کنید از همین امروز اقدام به راه اندازی کسب و کار خود به صورت اینترنتی کنید تا شاهد فروش چند برابری خود باشید.

معرفی انواع مشاغل اینترنتی

شاید بسیاری از افراد ایده ای برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نداشته باشند و به کارهای خدماتی و کارمندی علاقمند باشند. حتی این دسته از دوستان هم می توانند در اینترنت مشغول به کار شوند و کسب درآمد کنند. در این بخش قصد داریم مشاغل اینترنتی که هزینه ای نداشته و به راحتی می توانید از آنها کسب درآمد کنید را معرفی کنیم.

معرفی مشاغل اینترنتی

 

یکی از شغل های پر درآمد در فضای اینترنت محتوا نویسی می باشد که هم اکنون افراد زیادی به این کار مشغول می باشند. همه ی افرادی که برای کسب و کار خود سایت طراحی می کنند برای جذب مشتری احتیاج به محتوا دارند. محتوا نویسی مانند هنر نویسندگی در سبک های گوناگونی در فضای دیجیتال و وب سایت های اینترنتی در حال انجام می باشد و بسیاری از افراد از این راه امرار معاش می کنند. یکی از ساده ترین راه های کسب درآمد از اینترنت تهیه کتاب های الکترونیک می باشد. فرض کنید شما در یک رشته ی دانشگاهی متخصص هستید؛ و می خواهید مجموعه اطلاعاتی را در قالب کتاب ارائه دهید و یا مرتبط با تخصصتان در یک سایت فعالیت می کنید، به راحتی با نوشتن مطالب در قالب ورد و تبدیل آن به پی دی اف به راحتی می توانید در اینترنت بارگذاری کرده و به فروش برسانید.

یکی از زمینه های حرفه ای محتوا نویسی، کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی می باشد که درآمد بسیار بالایی دارند. برای محتوا نویسی لازم نیست شما یک نویسنده فوق حرفه ای باشید تا بتوانید در این عرصه فعالیت کنید. برای تبلیغ نویسی باید بتوانید یک ایده پرداز خوب و خلاق باشید. یکی از جملاتی که حرفه ای های تبلیغ نویسی بر روی آن تاکید دارند؛ خوش سلیقه بودن می باشد. خوش سلیقه گی در نوشتن محتوا یعنی اینکه بدانید برای بیان یک مطلب از چه کلمه و جمله ای استفاده کنید که مخاطب را ترغیب به خرید محصول شود. از مشخصه های یک تبلیغ نویس خوب می توان به جمله بندی های روان و سئو خوبی که باعث بهتر شدن رتبه سایت در گوگل می شود، اشاره داشت.

به طور کلی با دو نوع مقاله و محتوا در وب سایت ها سروکار داریم: ۱-محتوای کاربر پسند ۲-محتوای مناسب سایت

محتوای کاربر پسند به محتوایی گفته می شود که با مخاطب بتواند ارتباط و تعامل برقرار کند به نیازهای مخاطب اشاره کند و برای رفع آن راه حل هایی در قالب محصول و خدمات ارائه دهد. یکی از دلایلی که تبلیغات تلویزیونی بازخورد چندانی در فروش ندارد عدم همین تعامل با مخاطب خود می باشد. با یک نظر سنجی کوچک می توان فهمید که بسیاری از اشخاص تبلیغات های میان برنامه ای را نگاه نمی کنند و بیشتر باعث دفع مخاطب از آن برند و محصول خاص می شود. به عنوان یک تبلیغ نویس نباید سعی کنید که محصول خود را به مشتری بفروشید، بلکه باید احساس نیاز را در مخاطب خود ایجاد کنید و آنها خودشان از شما خرید خواهند کرد. در واقع به عنوان یک نویسنده رسالت شما این است که محصول خود را بهتر از سایر رقباء معرفی کنید و به ویژگی هایی اشاره کنید که شاید دیگر رقیبان از آن غافل اند. به عنوان مثال تبلیغ ماکارونی با آرد سمولینا که باعث شد مشتریان بیشتر راغب به خرید مارک خاصی از ماکارونی شوند در حالی که از ابتدای تولید ماکارونی تمامی برندها با آرد سمولینا محصول خود را تولید می کنند ولی تنها یکی از مارک های ماکارونی بود که اولین بار به این موضوع اشاره کرد.

چیزی که شاید خیلی از تبلیغ نویس ها ممکن است آن را فراموش کنند این است که مردم از روی احساس خرید می کنند نه منطق. نمونه ی بارز آن همین ماکارونی با آرد سمولینا است که به دلیل استفاده از این واژه همه فکر می کردند که آرد سمولینا حتما فقط مختص همین برند و بقیه ی کارخانه های تولید ماکارونی از آرد معمولی استفاده می کنند.

پس اگر قصد دارید به عنوان یک تبلیغ نویس در فضای اینترنت فعالیت کنید، دنبال معرفی یک محصول خاص و منحصربفرد نباشید بلکه سعی کنید یک محصول عادی را خیلی خاص و منحصربفرد معرفی کنید و به ویژگی هایی اشاره کنید که تمامی برندها دارند ولی کسی به آنها اشاره ای نداشته است.

فریلنسینگ

یکی دیگر از قالب های کسب و کار اینترنتی فریلنسینگ می باشد که چند سالی میشود بسیاری از طراحان گرافیک، معماری، برنامه نویسان و طراحان سایت در قالب فریلنسینگ مشغول فعالیت و درآمد زایی می باشند. فریلنسرها اصطلاحا به افرادی گفته می شود که با شبکه ای از کارفرمایان در ارتباط می باشند و در قالب دورکاری پروژه های مختلف را دریافت می کنند و در ازای انجام آن دستمزد می گیرند. فریلنسینگ در واقع استخدام افراد از راه دور می باشد به صورتی که یک شرکت معماری که می تواند فعالیت حضوری یا اینترنتی داشته باشد در حالی که بسیاری از کارمندان و نیروهای خود را از اقصی نقاط جهان استخدام کرده و به صورت پروژه ای حقوق آنها را می پردازد.

در روش فریلنسینگ تنوع کار بسیار بالا می باشد و تقریبا هر شغلی که خدمات آن از طریق کامپیوتر به مشتری ارائه می شود را می توان در دسته ی فریلنسینگ جای داد. معمولا طراحان و مهندسان نرم افزار بیشتر در این حوزه فعالیت دارند نسبت به سایر مشاغل اما فریلنسینگ مانند سایر مشاغل مزایا و معایب خود را دارد. اگر می خواهید یک فریلنسر موفق باشید باید نظم را سرلوحه کار خود کنید چون اتاق و منزل شما در واقع محل کار شما نیز می باشد. زمانیکه شما در منزل در حال انجام یک پروژه هستید احتمال اینکه حواس شما نسبت به زمانی که در یک دفتر کار واقعی مشغول کار هستید، پرت شود خیلی بیشتر می باشد و تمرکز شما به دلیل وجود عوامل خارجی زیادی مانند تلویزیون، فرزندان و یا وظایفی که در خانه به عنوان مادر، همسر و یا پدر دارید، بسیار کاهش پیدا کند و کیفیت کاری که تحویل کارفرما می دهید بشدت افت کند.

کار در منزل

برای جلوگیری از این معزل سعی کنید محیط کار را به عنوان یک فریلنسر در محیط خانه برای خود ایجاد کنید. چون برای انجام کار لازم نیست از منزل خارج شوید به شما مجوز دیر از خواب بلند شدن، داده نخواهد شد. سعی کنید طبق عادتی که برای دفاتر کار حضوری دارید صبح زود از خواب بلند شوید، صبحانه میل کنید و اگر امکان آن وجود دارد اتاق کار خود را از اتاق خوابتان جدا کنید تا تمرکز بیشتری حین کار داشته باشید.

البته مشاغل دیگری نیز وجود دارند که در بستر اینترنت شکل می گیرند و مختص کسب و کار اینترنتی می باشند برای این دسته از مشاغل نیز شما تنها احتیاج به یک لب تاپ و بسته اینترنتی دارید. برای فعالیت در این مشاغل آموزش های زیادی در سایت ما وجود دارد که به راحتی در دسترس شماست و می توانید از آنها استفاده کنید.

چگونه فروش اینترنتی خود را افزایش دهیم

اگر واقعا قصد دارید فروش اینترنتی خود را افزایش دهید باید مشتریان خود را اولویت قرار دهید، باید با مشتری صادق باشید و بتوانید رضایت او را جلب کنید. باید سعی کنید بیشتر واقعی فکر کنید چیزی بیشتر برندها به ان بی توجهی می کنند. اکثر مدیران بیشتر از آنکه به واقعیت موجود بنگرند در آمال و آرزوهای خود سیر می کنند که با تصمیم گیری بر پایه ی آرزوهای خوشان سبب ورشکستگی کسب و کار اینترنتی خود می شوند. محصولاتی که نیاز دارند را بیش از اندازه و وسع مالی خریداری می کنند و نیاز بازار و مخاطب را نمی سنجند در نهایت محصولات فروش نمی کنند و باعث ورشکستگی تجارت اینترنتی آنها می شود.

یکی از فاکتورهای مهمی که مخاطبان برای خریدهای اینترنتی از آن استفاده می کنند، نظرات دیگر کاربرانی می باشد که در صفحه سایت شما در مورد محصول خریداری شده، می دهند. امروزه نحوه ی تبلیغات مانند گذشته نیست که یک برند از محصول خود تعریف کند و یا هزینه ی بیشتری بابت تبلیغات صرف کند و این کارها منجر به فروش بیشتر شود. این شیوه کار امروزه کاملا تغییر کرده است شما باید به عنوان مدیر یک کسب و کار اینترنتی سعی کنید مشتریان فعلی خود را راضی از محصول خود نگهدارید و فضایی را برای بیان نظرات در اختیارشان قرار دهید. مخاطب و مشتریان جدید با خواندن نظرات دیگران که از محصول استفاده کرده اند راحت تر مجاب می شوند که محصولی از شما خریداری کنند و یا از خدماتی که ارائه می دهید، استفاده کنند.

یکی دیگر از ترفندهایی که باعث می شود فروش اینترنتی شما افزایش یابد؛ پیشنهادهای خارق العاده در مدت زمان بسیار محدود می باشد. یک بنر طراحی کنید که در آن فلان محصول مثلا ۵۰ درصد تخفیف زده اید به مدت ۲۴ ساعت، و چون یک پیشنهاد فوری و کوتاه مدت می باشد حتما در صفحه ی اول سایت بگذارید تا درست جلوی چشم مخاطب باشد. در این ترفند شما با محدود کردن فرصت زمانی برای تصمیم گیری، مشتری را وادار می کنید که هیجان زده عمل کند و اگر در حالت عادی ۶۰ درصد مایل به خرید بود با این کار این عدد را به نزدیک ۹۵ درصد خواهید رساند که درنهایت منجر به فروش بیشتر خواهد شد. این سبک از تبلیغات را بیشتر برای محصولاتی توصیه می کنیم که کاربران نسبت به خرید آن کمتر علاقه نشان می دهند.

به هر حال ابزارها و ترفندهای بسیار زیادی وجود دارد که بتوانید در کسب و کار اینترنتی جلب مخاطب کرده و آنها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید تنها کافیست این ابزارها را بشناسید و به درستی از آنها استفاده کنید.

معرفی چند ابزار برای معرفی بهتر کسب و کار اینترنتی شما

تا اینجا از اهمیت محتوا و اهمیت مشتری صحبت کردیم و ويژگی های یک محتوای خوب را بیان کردیم اما مسئله ای که گریبان گیر بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی شده است؛ محتواهای تکراری و شبیه بهم می باشد. یکی از دلایلی که باعث می شود در نتایج جستوجوی گوگل دیده نشوید استفاده از محتواهای کپی می باشد. الگوریتم های گوگل به گونه ای می باشد که به راحتی محتواهای کپی و بی کیفیت را تشخیص می هد و سایت شما را از نتایج جستوجوی کاربران خارج می کند.

برای داشتن محتوای یونیک و با کیفیت بالا باید ابزارهایی که برای این کار در اختیار دارید را حتما بشناسید و مهم تر از آن مخاطب با کدام سبک تولید محتوا بیشتر ارتباط برقرار می کند.

نکته ای که وجود دارد این است که زمانیکه از مدیر یک کسب و کار ابزارهایی که برای تولید محتوا استفاده می کند را می پرسیم شاید واژه هایی مانند وب سایت یا اینستاگرام را بشنویم؛ اینها ابزارهای ارائه محتوا می باشد. برای تولید محتوا شما می توانید از مقالات، کاریکاتور، موشن گرافیک، اینفوگرافیک، پادکستها و انیمیشن های دو بعدی و سه بعدی و استاپ موشن ها استفاده کنید. اینها ابزارهای تولید محتوای شما می باشند اما لزوما بلد بودن این ابزار ها و استفاده از آنها باعث رشد کسب و کار اینترنتی شما نخواهد شد. باید بتوانید از یک ابزار مهم تر به نام قوه تخیل و قدرت ایده پردازی بهره ببرید؛ باید بتوانید محتوای خلاقانه ای با کمک ابزار های نام برده شده، بسازید. اینکه چگونه باید این کار را انجام دهید بسته به نوع کسب و کار اینترنتی شما متفاوت می باشد و بهترین کسی که می تواند پاسخ این سوال را به شما بدهد مشتریان شما هستند. به عنوان یک مدیر باید بتوانید گروه مخاطبان خود را بشناسید و با توجه به خصوصیات شخصیشان نوع محتوای خود را مشخص کنید.

مزایای تولید محتوا

یک مطلب که در معرفی کسب و کار اینترنتی مهم می باشد؛ تولید محتوای ویروسی می باشد، محتوایی مخاطب پس از مشاهده یا مطالعه بخواهد آن را با دیگران به اشتراک بگذارد. هر کسی می تواند محتوای ویروسی تولید کند فقط احتیاج به صرف زمان و خلاقیت دارد، بسیاری از کسب و کارها برای این مسئله اتاق فکر تشکیل می دهند و با کمک چندین نفر محتوا های ویروسی تولید می کنند که کمی هزینه بر می باشد اما ما به شما آموزش می دهیم تا خودتان به صورت رایگان و بدون صرف مبالغ هنگفت برای تولید محتوا به این مهارت برسید.

در پایان از شما که این مطلب را تا انتها مطالعه کردید سپاسگزاریم و از شما درخواست می کنیم که اگر سوال و یا پیشنهادی در مورد کسب و کار اینترنتی دارید در بخش نظرات سایت شاتوب برای ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

برچسب ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code